דרישה לנוזלים

דרישת המים תלויה במספר גורמים בנוסף לסוג המזון. אנו מסבירים את הנקודות שעליכם לשים לב אליהן ומציעים כיצד להפוך את המים לטעימים יותר עבור שותים סרבנים.

דרישת הנוזלים של חתול

גופם של חברינו החתוליים מכיל בין 50% ל-70% מים. חתול עם יותר שומן בגוף יכיל פחות מים, ולהיפך. אז כמה נוזל צריך חתול לשתות כל יום?

חתול בוגר צריך בין 50 מ"ל ל-70 מ"ל נוזל לקילו משקל גוף מדי יום. אז אם החתול שלך שוקל 4 ק"ג, למשל, אז עליה לשתות בין 200 מ"ל ל-280 מ"ל ליום. כמובן שהחתול שלך לא ישתה את הכמות הזו בבת אחת והוא יעדיף לשתות בהרבה מנות קטנות. אז חתול שותה עשר עד שתים עשרה פעמים ביום בממוצע. חתולים מקבלים גם חלק מהנוזלים שהם צריכים מהמזון שלהם, וכמות המים תהיה תלויה באופן טבעי בסוג המזון. אם החתול שלך אוכל מזון משומר, זה יכסה חלק גדול מדרישת המים שלו. עם זאת, המצב שונה עבור מזון יבש. מזון יבש מכיל רק כ-10% נוזלים, כך שהחתול שלך צריך לספוג מים בשתייה.

גורמים כמו טמפרטורת הסביבה, התנהגות ורמת פעילות חשובים גם בקביעת כמה החתול שלך צריך לשתות באופן אידיאלי.

ייתכן גם שהחתול שלך ישתה יותר מדי נוזלים. זה עשוי להיות אינדיקציה לבעיה בריאותית בסיסית. אנו ממליצים לך לקחת את החתול שלך לווטרינר ולבדוק אותו.

מה רצוי לעשות לגבי חתולים שהם שתיינים סרבנים

אם החתול שלך בבירור לא שותה מספיק, אז אתה צריך להציע לו מזון רטוב באיכות טובה כגון בשר חתול ש Happy Cat ברוטב בנוסף למזון היבש. במידת הצורך ניתן להוסיף מעט מים חמימים למזון הרטוב כדי להבטיח שהחתול ישתה יותר נוזלים.

האם החתול שלך שותה מעט מדי או בכלל לא? הנה הטיפים שלנו לעידוד החתול שלך לשתות יותר:

בנוסף למספר כלי שתייה הפזורים בחלל, חשוב גם לשמור על חצי מטר לפחות בין קערת המים למגש האשפה. כמו כן, כדאי להרחיק את קערת המים לפחות שני מטרים מקערת האוכל, אחרת יש חתולים שיראו את המים כאל מזון "חסר טעם" ועלולים לסרב לשתות אותם.

מזון לחתולים עם יחס בשר של 80% אומר איפוא שהחלק הגדול ביותר של המזון (80%) מקורו מחיה אמיתית, ולכן הוא מכיל רק 20% חלבון מהצומח.

ממקמים את המים היטב: תחנות שתייה לחתולים

בדרך כלל חשוב לחתול שלך לקבל מספר הזדמנויות שונות לשתייה בבית ובגינה. מומלץ גם להתנסות בקערות עשויות זכוכית, מתכת או פורצלן. האם אי פעם תפסת את החתול שלך שותה מהמזלף? פירוש הדבר עשוי להיות שהחבר החתולי שלך מעדיף מים שעומדים זמן מה. זכור את ההעדפות הללו בעת הגדרת תחנות השתייה של החתול שלך.

תכונות מים – כמו מזרקות שתייה – גם טובות לעידוד החתול שלך לשתות, ומהוות דרך מצוינת להעסיק אותה. אם תציבו את תחנות המים ליד דלתות, החתול שלכם תמיד תיזכר לשתות כשהיא עוברת לחדר אחר. גזעים מסוימים עם אף קצר, כמו חתולים פרסים, מעדיפים קערות מים ואוכל שטוחות יותר.

כמו כן, תוכלו לפנק את החתול שלכם בחלב חתולים כפינוק מיוחד. או להוסיף את זה למים שלהם או לתת את זה לבד. אם אתה מעדיף לתת לחתול שלך חלב פרה, ודא שזה חלב נטול לקטוז. הלקטוז הכלול בחלב פרה רגיל גורם לשלשולים אצל חתולים רבים ועלול לגרום לבעיות בריאותיות אם הוא ניתן לאורך תקופות ארוכות. עם זאת, חלב חתולים וחלב פרה אינם יכולים להחליף את צריכת המים.

האם חתול צריך לשתות יותר בקיץ?

חתולי הבית שלנו די מסוגלים לעמוד מעל המים ולשחות במידת הצורך, אבל נראה שרוב החתולים עדיין נרתעים ממים. חתול הוואן הטורקי הוא אחד הגזעים הבודדים שישוטו בשמחה במים או אפילו ילכו לשחייה קצרה.

בקיץ חשוב במיוחד לספק אספקה מספקת של נוזלים שכן חברינו בעלי ארבע הרגליים נאבקים בחום בדיוק כמונו.

ככלל, דרישת המים תלויה במספר גורמים בנוסף לסוג המזון (מזון יבש או רטוב, למשל). טמפרטורת הסביבה משחקת תפקיד חשוב מכיוון שדרישת הנוזלים של החתול שלך גבוהה יותר בקיץ. חתולים משתמשים ברוק שלהם כדי לווסת את הטמפרטורה שלהם; הם מלקקים אותו סביב הפרווה שלהם, מה שעוזר בקירור. החתול שלך גם מזיע דרך כפותיו, מאבד נוזלים בדרך זו. אולי אפילו הבחנת בהדפסי כפות קלים על רצפת הלמינציה או האריחים שלך בקיץ. כבעלים של חתול, אז חשוב אפילו יותר לפקוח עין על דרישת המים של חיית המחמד שלך ולסייע בצריכת הנוזלים שלה ככל האפשר.

בקיץ חשוב עוד יותר לא להשאיר מים לעמוד זמן רב מדי כדי למנוע חיידקים לא רצויים. ציר בשר וחלב יורדים במהירות בטמפרטורות גבוהות יותר, גם כשהם מעורבבים במים. יש לרענן את הקערות באופן קבוע.

בעוד שחתולים זקוקים ליותר נוזלים בקיץ, הם בדרך כלל משתמשים בהרבה פחות אנרגיה כשחם מאוד מכיוון שהם מתעמלים פחות. לכן מומלץ לחלק את מנת המזון למספר ארוחות קטנות יותר בכל יום. זה יקל על העיכול של החתול שלך.

האם החתול שלך אוכל רק מזון יבש? לאחר מכן נסה לערבב אותו עם מעט מזון רטוב בתקופות של טמפרטורות גבוהות. מזון רטוב עם תכולת נוזלים גבוהה כמו מגוון הבשר ברוטב שלנו הוא אידיאלי לעידוד החתול שלך לשתות יותר בקיץ.

אבל בקיץ המזון הרטוב נעלם הרבה יותר מהר בגלל החום, אז שוב, החליפו את האוכל באופן קבוע.

סדרת Happy cat - בשר ברוטב

האלטרנטיבה לחתולי בית שלא כל כך אוהבים לשתות

דילוג לתוכן